گفتگو برنامه ای از شهرنوش پارسی پور

شهرنوش پارسی پور نویسنده صاحب نام و محبوب ایرانی با تجربه ای تازه مجموعه گفتار های شنیدنی با چهره های صاحب نام را بطوراختصاصی برای رادیو پویا تهیه و تنظیم میکند از این گفتگوهای شیرین لذت ببرید

RSS 0 0
0:00
Loading

مهرنوش مزارعي

Updated a long time ago.

مهرنوش مزارعي در سال ۱۳۳۰ در تهران به دنيا آمد اما سال هاي كودكي و نوجوانيش را در شيراز و بنادر جنوب ايران گذراند. دورهء ليسانس را در زادگاهش تهران به پايان رساند. وی در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۸) براي ادامه تحصيل به آمريكا رفت و هم اکنون در لس‌آنجلس اقامت دارد. در سال ۱۹۹۱ فصلنامهء ادبي فروغ را به اتفاق يكي از دوستانش در لس آنجلس بنيان گذاشت. اين نشريه به معرفي ادبيات زنان اختصاص داشت و تا سال ۱۹۹۳ به چاپ مي رسيد. در همين سال ها برگزيده اي از نمايشنامه هاي داريوفو را ترجمه کرد و در مجموعه اي به نام "يك زن، تنها" منتشر نمود. او متخصص و مشاور بين‌المللى­ی توليد و نصب سيستم‌هاى نرم‌افزار كامپيوترى است. وی تا امروز سه مجموعه داستان از او به چاپ رسيده است: «بريده هاي نور»، «خاكستري» و «من و كلارا».

مهرنوش از کوشندگان پیگیر در حرکت­های مربوط به حقوق زنان و کودکان است، و در انجمن زنان جنوب کالیفرنیا حضوری فعال دارد. او یکی از دو تن پایه­گذاران و سردبيران فصل­نامهى ادبى­ی «فروغ» است كه از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۹ در لس‌آنجلس چاپ مىشد، و به معرفى­ ادبيات و هنر فمينيستى اختصاص داشت. او هم­چنين يكى از بنيان‌گذاران گروه ادبى­ی «دفترهاى شنبه» است، كه از سال ۱۹۹۲ در لس‌آنجلس شروع به كار كرد، و هنوز به فعالیت خود ادامه می­دهد.

Download

Comments