گفتگو برنامه ای از شهرنوش پارسی پور

شهرنوش پارسی پور نویسنده صاحب نام و محبوب ایرانی با تجربه ای تازه مجموعه گفتار های شنیدنی با چهره های صاحب نام را بطوراختصاصی برای رادیو پویا تهیه و تنظیم میکند از این گفتگوهای شیرین لذت ببرید

RSS 0 0
0:00
Loading

گفتگو برنامه ای از شهرنوش پارسی پور

Updated a long time ago.

این هفته شهرنوش پارسی پور به سراغ یکی از اساتید ایرانی دکتر اکبر صدیف رفته است

اكبر صدیف، از هنرمند
ان خوب و باارزش در هنر و موسیقى ایران مى‏باشد كه به سال 1318 خورشیدى در تهران دیده به جهان باز كرد. از سن چهارده سالگى به موسیقى علاقمند شد و به آن روى آورد.
وى ابتدا براى یادگیرى و نواختن فلوت به كلاس استاد عبداللَّه جهان‏پناه رفت و نت و نواختن فلوت را نزد حیدر اسماعیلى آموخت، سپس به هنرستان موسیقى ملى رفت و مدت دو سال نزد هنرمند ارجمند مهدى مفتاح استاد «قانون» درس خواند و فن نواختن این ساز را فراگرفت.
اكبر صدیف، پس از این نزد جلال قانونى به مدت یك سال و نیم تعلیم نواختن ساز قانون را ادامه داد و هنوز در كلاس دهم دبیرستان بدر مشغول تحصیل بود كه براى همكارى با اركسترهاى رادیو، از وى دعوت بعمل آمد و او با اركستر جوانان، اركستر دانشجویان و پس از آن همكارى خود را با اركسترى به نام «خوزستان» در آبادان آغاز كرد.
صدیف، پس از چندى به تهران آمد و در رادیو همكارى خود را با اركسترهاى عباس شاپورى، مهندس همایون خرم انوشیروان روحانى و غیره... آغاز و تا سال 1350 این همكارى‏ها ادامه یافت. سپس دروزارت فرهنگ مسولیت اداره كل فعالیت‏هاى هنرى این وزارتخانه را به عهده گرفت و مشغول كار شد.
وى همزمان با كارهاى ادارى و فعالیت‏هاى هنرى در دانشكده‏هاى حسابدارى و بازرگانى نیز تدریس میکرد او مشغول تدریس گردید و در سال 1356 جهت تحصیل و اخذ درجه دكترا به آمریكا رفت و پس از موفقیت در امتحانات، در دانشگاه برکلی مشغول تدریس گردید دکتر صدیف در حال حاضر كلاس موسیقى دارد و مشغول تدریس سازهاى قانون و عود و تئورى موسیقى مى‏باشد.

Download

Comments